Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nedávno jsem se zamýšlel nad tím, jak si může malý sbor dobrovolných hasičů vydělat nějaké peníze na svou činnost. Prošel jsem si proto relativně velké množství webových stránek jiných SDH a zjistil jsem pro mne zajímavé věci. A to, že některé hasičské sbory nabízejí k pronájmu své vybavení jako např. čerpadla, stany, světla, různé plachty, lešení apod. Ovšem kolik si toho lidé půjčí? A pomůže to finančně vůbec? Řekl bych že příliš ne.
Např. co znám z vlastní zkušenosti, tak asi nejlepší možností jak si vydělat nějaké peníze ( relativně snadně) je sběr kovošrotu. Ono se to spoustě lidem nemusí zdát, ovšem opak je pravdou. Stačí se dohodnout s obecním úřadem, vyvěsit plakát s datem sběru a pak už jen objíždět hromady železa, hliníku, mědi před každým domem, třeba i v sousedních obcích. Ovšem tento příklad je vhodný spíše pro opravdu malé sbory v menších obcích.

Jaké máte vy nápady, které realizujete, co si myslíte o tomto článečku? Souhlasíte nebo máte jiný názor? Čekám na Vaše komentáře. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

výdělky sdh

(vacoš, 22. 10. 2007 22:29)

poznatek je taky ten, že dokud bylo železo za padík, tak ho lidi dávali hasičům dost, ale nějak stouply ceny za kovy a těch je pro hasiče míň a míň, vrcholem bylo když jsem i hasiče viděl pár dnů před sběrem odvážet sběr za prachy do výkupu, no asi to bude chtět časem najít něco nového, přeji hodně úspěchů

Kulturní akce

(Ewolota - Mezice, 17. 10. 2007 20:45)

Co na to říct? Náš sbor je v obci, která má 350 obyvatel a jediná věc, která nám každoročně přinese peníze je pořádání kulturních akcí. Toto je u nás na tolik vyhlášeno, že již máme vždy nevzžší návštěvnost v okolí a díky tomu je z každé kulturní akce náležitý výdělek. Sběr šrotu pořádáme hlavně proto, abychom na konci roku mohli uspořádat mikulášskou nadílku a každému dítěti v dědině dát menší balíček. Sponzoři nám vystačí na pořádání dětského dne a pořádnání soutěže okresní ligy mladých hasičů Olomouc, aby jsme mohly účastníky obdarovat. Finanční sponzory nemáme žádné, proto se za rok musíme pořádně ohánět, modlit se k dobrému počasí, aby nějaká ta koruna byla.
Další možnost je obec, ale ta jak všude nemá pro SDH peníze a někdi ani pochopení (jak u nás).
Přeji ať se Vám podaří peníze v hojném počtu sehnat. Velkou trpělivost a stálí zápal pro dobrou věc přejí hasiči Mezice
www.hasicimezice.estranky.cz

RE:???

(Karlos, 8. 10. 2007 22:53)

Ahoj,samozřejmě že sponzory sháníme jiným způsobem než přes tyto stránky - přesně tak jak píšeš,ovšem ani tak se sponzoři moc k náklonosti nemají. Informace na těchto stránkách je spíše doplňková.Ale když se nelíbí,není problém ji smazat.

???

(Martin, 8. 10. 2007 18:39)

Když dáš na úvodní stránku vzkaz "sponzoři hlaste se na email", na nikoho to nezabere, akorát to působí směšně.

Zkus napsat papír s popisem vaší činnosti, co všecko děláte, pořádáte, jaké máte sportovní úspěchy, atd. Přidej pár fotek a obcházej známé i neznámé lidi, kteří pracují ve firmách, nebo jim šéfují.

Ale bez osobního kontaktu a přesně daného účelu, na co ty peníze mají jít, nemáš šanci.